FiberNET

Pse fibra juaj eshte e vecante ?

Sepse ne jemi te vecante, 20+vite eksperience jua sjellim ne formen e Fibres optike.

Jemi te vecante sepse jemi rritur me ju, Ne jemi ketu cdo dite ju degjojme per shqetesimet, ju pergjigjemi e ju ndihojme ne rrugetimin tuaj drejt teknologjise sepse kjo fjale e vogel.. Fiber percjell driten , mbart me vete figuren , zerin , ndjenjat e femijve , miqve e te dashurve tuaj dhe per ne kjo eshte pergjegjesi qe ne e mbajme me Prioritet e korrektesi cdo dite per ju. 

Fale investimeve te vazhdueshme ne fushen e teknologjise ju sjellim me te miren . Sot nuk flasim me Mbps  por me Gbps  XGbit ..Tashme ju ofrojme Gigashpejtesi ne celular PC etc.

–  Per te gjithe ata qe nuk e njofin fibren mund tju themi se eshte nje fije e holle xhami i plastifikuar e fleksibel qe transmeton drite nga burime laser pertej distancave qe mund te transmetoje cdo lloj kablli dhe me humbje minimale e shpejtesi te jashtezakonshme. 

– Thuhet se akoma nuk i dihet fundi .. thuhet se transmeton me shume nga cfare njofim por nje gje eshte e sigurte kemi prekur te ardhmen e komunikimeve dhe kjo na ben te lumtur.  

Shume ka ndryshuar teknologjia ne keto vite. Kemi filluar atehere kur interneti quhej chat (mirc) dhe merrej me dialup e  ishte risi ne treg me 56kbps ose 0.005 mbit , kur Adsl u quajt mbret sepse ofronte 24 mbps , Kur Vdsl mendoi se zgjidhi boshlleqet e adsl dhe erdhem ne kohen kur drita nuk vjen me te ju  me tela por me Fiber. Sot nuk kemi me limite , sot jemi gati tju ofrojme shume me teper nga cmund te suportojne paisjet tuaja , sot jemi gati tju ofrojme shpejtesi qe nuk jane me pjese e imagjinates por mund tju themi se tashme me Fiber nuk ka me asgje te pamundur. Nese sot jemi 10gb ready e ardhmja eshte UnlimitedFiber Network

Exercitation ullamco laboris nis.
tab