OTT / IPTV

OTT e cfare do me thene se nuk e kuptoj?

Do te thote se blen nje sherbim TV qe e mban me vete sa here qe deshiron

Po me habit .. Kujtoj se babai im hipte ne tarace e montonte te nje "Vibrator" per te kapur Tiranen ose nje antene specliale per te kapur Telenorben -:) 

  • Ke plotesishte te drejte miku im . Edhe une kam ndenjur ne tarace per ore te tera pa kapur asgje por tashme kam zbuluar  dicka magjike. Quhet OTT . Me kane thene se ka nje shqiperim Over The Top pra eshte permbi gjthcka por a eshte e vertete se eshte mbi gjithcka ?
  • Deri tani kam zbuluar se nuk ndalon asnjehere , as nga koha , as nga interneti Por habitem se si .Po te them nje sekret .. Ndoshta kam gjetur Dashurine

E di E di qe edhe ti ke super kablor  por une kam dicka qe nuk e shpejgoj dot. Eshte magjike. Me thone qe quhet OTT por une e kam provuar ta marr kur shkoj tek Femijet jashte shtetit dhe sa here iki me befason. 

  • Punon Kudo , Kurdohere, Shof Shqip kudo shkoj,
  • Gruaja me le te qete .. e paimagjinueshme i merr serialet me vete 
  • Nuk me beson ? PROVOJE merr NISATEL TV

Duket sikur eshte dicka qe e kam ne shpirt , eshte bere pjese e imja nuk e heq dot sa here qe iki nga shtepia. Por ka edhe me teper , sa here nuk e kuptoj se ku jam futur ne menu kam marre ne telefon suportin dhe keta me duket se nuk flene gjume fare , e habitshme.  Po sa profesional jane .Po kjo eshte vertet magjike.  eshte ajo qe me ka munguar por se kuptoja…..

Exercitation ullamco laboris nis.
tab